Under-11 Football Fixtures 2018

U11 Go Games Division 1 & Division 2 Football Blitz Wednesday 28th March

First Named Team at Home

Format For Games = 15mins per half

6.30pm Team A v Team B

7pm Team B v Team C

7.30pm Team A v Team C

 

      (A)                                      (B)                                      (C)

Portarlington                        Rosenallis                          Mountmellick

St Pauls                                 The Heath                          Stradbally

St Josephs                             Ballyroan/Abbey              Na Fianna Og

Killeshin                                Ballylinan                           Graiguecullen

Portlaoise (1)            The Harps            Ballyfin            O Dempseys        

U11 Go Games Blitz Division 1 & Division 2 Blitz Wednesday 11th April

First Named Team at Home

       (A)                                            (B)                                           (C)

The Heath                                Portarlington                          Ballyroan/Abbey

Na Fianna Og                           Killeshin                                   St Pauls

Stradbally                                 Graiguecullen                         Ballyfin

Mountmellick                           Rosenallis                               O Dempseys

Portlaoise (1)             Ballylinan             St Josephs               The Harps

28-03-2018 (Wed)

Under 11 Go Games Football Competition Division 3

Round 1

18:30

Clough-Ballacolla


V


Clonaslee St Manmans


18:30

The Rock


V


Park Ratheniska


18:30

Castletown Slieve Bloom


V


Crettyard


18:30

Portlaoise B


V


Annanough


18:30

Kilcavan


V


Timahoe

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 1

18:30

Spink


V


The Harps


18:30

Portlaoise


V


Railyard


18:30

St Fintan's Gaels


V


Na Fianna Og B

11-04-2018 (Wed)

Under 11 Go Games Football Competition Division 3

Round 2

18:30

Crettyard


V


The Rock


18:30

Park Ratheniska


V


Clough-Ballacolla


18:30

Clonaslee St Manmans


V


Portlaoise B


18:30

Timahoe


V


Castletown Slieve Bloom


18:30

Annanough


V


Kilcavan

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 2

18:30

The Harps


V


St Fintan's Gaels


18:30

Na Fianna Og B


V


Portlaoise

e
18:30

Railyard


V


Spink

25-04-2018 (Wed)

Under 11 Go Games Football Competition Division 1

Round 1

18:30

Ballyfin


V


St Pauls


18:30

Ballylinan


V


Portlaoise


18:30

St Joseph's


V


Portarlington


18:30

Killeshin


V


O'Dempseys

Under 11 Go Games Football Competition Division 2

Round 1

18:30

Graiguecullen


V


Stradbally


18:30

Mountmellick


V


The Heath


18:30

Ballyroan Abbey


V


The Harps


18:30

Na Fianna Og


V


Rosenallis

Under 11 Go Games Football Competition Division 3

Round 3

18:30

Clough-Ballacolla


V


Crettyard


18:30

The Rock


V


Timahoe


18:30

Portlaoise B


V


Park Ratheniska


18:30

Kilcavan


V


Castletown Slieve Bloom


18:30

Annanough


V


Clonaslee St Manmans

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 3

18:30

Portlaoise


V


St Fintan's Gaels


18:30

Na Fianna Og B


V


Spink


18:30

Railyard


V


The Harps

09-05-2018 (Wed)

Under 11 Go Games Football Competition Division 1

Round 2

18:30

Portarlington


V


Ballylinan


18:30

Portlaoise


V


Killeshin


18:30

O'Dempseys


V


Ballyfin


18:30

St Pauls


V


St Joseph's

Under 11 Go Games Football Competition Division 2

Round 2

18:30

The Harps


V


Mountmellick


18:30

The Heath


V


Na Fianna Og


18:30

Rosenallis


V


Graiguecullen


18:30

Stradbally


V


Ballyroan Abbey

Under 11 Go Games Football Competition Division 3

Round 4

18:30

Crettyard


V


Portlaoise B


18:30

Park Ratheniska


V


Annanough


18:30

Castletown Slieve Bloom


V


The Rock


18:30

Clonaslee St Manmans


V


Kilcavan


18:30

Timahoe


V


Clough-Ballacolla

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 4

18:30

The Harps


V


Na Fianna Og B


18:30

Spink


V


Portlaoise


18:30

St Fintan's Gaels


V


Railyard

23-05-2018 (Wed)

Under 11 Go Games Football Competition Division 1

Round 3

18:30

Ballyfin


V


Portlaoise


18:30

Portarlington


V


St Pauls


18:30

Ballylinan


V


Killeshin


18:30

St Joseph's


V


O'Dempseys

Under 11 Go Games Football Competition Division 2

Round 3

18:30

Graiguecullen


V


The Heath


18:30

The Harps


V


Stradbally


18:30

Mountmellick


V


Na Fianna Og


18:30

Ballyroan Abbey


V


Rosenallis

Under 11 Go Games Football Competition Division 3

Round 5

18:30

Clough-Ballacolla


V


Castletown Slieve Bloom


18:30

Clonaslee St Manmans


V


Park Ratheniska


18:30

Portlaoise B


V


Timahoe


18:30

Kilcavan


V


The Rock


18:30

Annanough


V


Crettyard

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 5

18:30

Na Fianna Og B


V


Railyard


18:30

Portlaoise


V


The Harps


18:30

St Fintan's Gaels


V


Spink

06-06-2018 (Wed)

Under 11 Go Games Football Competition Division 1

Round 4

18:30

Portlaoise


V


St Joseph's


18:30

O'Dempseys


V


Portarlington


18:30

St Pauls


V


Ballylinan


18:30

Killeshin


V


Ballyfin

Under 11 Go Games Football Competition Division 2

Round 4

18:30

The Heath


V


Ballyroan Abbey


18:30

Rosenallis


V


The Harps


18:30

Stradbally


V


Mountmellick


18:30

Na Fianna Og


V


Graiguecullen

Under 11 Go Games Football Competition Division 3

Round 6

18:30

The Rock


V


Clough-Ballacolla


18:30

Crettyard


V


Clonaslee St Manmans


18:30

Park Ratheniska


V


Kilcavan


18:30

Castletown Slieve Bloom


V


Portlaoise B


18:30

Timahoe


V


Annanough

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 6

18:30

Na Fianna Og B


V


St Fintan's Gaels


18:30

Railyard


V


Portlaoise


18:30

The Harps


V


Spink

20-06-2018 (Wed)

Under 11 Go Games Football Competition Division 1

Round 5

18:30

Portarlington


V


Portlaoise


18:30

Ballylinan


V


Ballyfin


18:30

St Joseph's


V


Killeshin


18:30

St Pauls


V


O'Dempseys

Under 11 Go Games Football Competition Division 2

Round 5

18:30

The Harps


V


The Heath


18:30

Mountmellick


V


Graiguecullen


18:30

Ballyroan Abbey


V


Na Fianna Og


18:30

Stradbally


V


Rosenallis

Under 11 Go Games Football Competition Division 3

Round 7

18:30

Park Ratheniska


V


Crettyard


18:30

Clonaslee St Manmans


V


Timahoe


18:30

Portlaoise B


V


The Rock


18:30

Kilcavan


V


Clough-Ballacolla


18:30

Annanough


V


Castletown Slieve Bloom

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 7

18:30

Spink


V


Railyard


18:30

Portlaoise


V


Na Fianna Og B


18:30

St Fintan's Gaels


V


The Harps

04-07-2018 (Wed)

Under 11 Go Games Football Competition Division 1

Round 6

18:30

Ballyfin


V


St Joseph's


18:30

Portlaoise


V


St Pauls


18:30

O'Dempseys


V


Ballylinan


18:30

Killeshin


V


Portarlington

Under 11 Go Games Football Competition Division 2

Round 6

18:30

Graiguecullen


V


Ballyroan Abbey


18:30

The Heath


V


Stradbally


18:30

Rosenallis


V


Mountmellick


18:30

Na Fianna Og


V


The Harps

Under 11 Go Games Football Competition Division 3

Round 8

18:30

Clough-Ballacolla


V


Portlaoise B


18:30

The Rock


V


Annanough


18:30

Crettyard


V


Kilcavan

Grounds
18:30

Castletown Slieve Bloom


V


Clonaslee St Manmans


18:30

Timahoe


V


Park Ratheniska

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 8

18:30

The Harps


V


Railyard


18:30

Spink


V


Na Fianna Og B


18:30

St Fintan's Gaels


V


Portlaoise

18-07-2018 (Wed)

Under 11 Go Games Football Competition Division 1

Round 7

18:30

Portarlington


V


Ballyfin


18:30

Ballylinan


V


St Joseph's


18:30

O'Dempseys


V


Portlaoise


18:30

St Pauls


V


Killeshin

Under 11 Go Games Football Competition Division 2

Round 7

18:30

The Harps


V


Graiguecullen


18:30

Mountmellick


V


Ballyroan Abbey


18:30

Rosenallis


V


The Heath


18:30

Stradbally


V


Na Fianna Og

Under 11 Go Games Football Competition Division 3

Round 9

18:30

Crettyard


V


Timahoe


18:30

Park Ratheniska


V


Castletown Slieve Bloom


18:30

Clonaslee St Manmans


V


The Rock


18:30

Kilcavan


V


Portlaoise B


18:30

Annanough


V


Clough-Ballacolla

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 9

18:30

Portlaoise


V


Spink


18:30

Railyard


V


St Fintan's Gaels


18:30

Na Fianna Og B


V


The Harps

12-08-2018 (Sun)

Under 11 Go Games Football Competition Division 4

Round 10

18:30

Spink


V


St Fintan's Gaels


18:30

The Harps


V


Portlaoise


18:30

Railyard


V


Na Fianna Og B

Semi Finals: 15th August

Finals: 19th August





CLUBS: Membership Online - New Service
Laois GAA Website by SportLomo