Under-8 & Under-10 Football Fixtures 2017


  • Friday night games start at 6.30pm
  • Saturday morning blitzes start at 10.30am
  • Clubs to make contact with each other at the start of each game week
  • Matches can be moved when both clubs are agreeable
  • First named team have home advantage

Round 1 (Saturday, April 15th) All games begin at 10.30am

Annanough v Arles-Kilcruise v Timahoe

Arles-Killeen v Barrowhouse v Portlaoise B

Ballyfin v Clonaslee St Manman’s v Kilcavan

Spink v Crettyard v Clough Ballacolla

St Fintan’s Gaels v Portlaoise C v Castletown Slieve Bloom

Ballylinan v Railyard v Ballyroan Abbey

The Rock v Stradbally v Rosenallis

Portlaoise A v The Harps v O’Dempsey’s

St Joseph’s v Killeshin v Park Ratheniska

The Heath v Mountmellick v Graiguecullen

St Paul’s v Portarlington

Round 2 (Friday, April 28th) All games begin at 6.30pm

Portarlington v The Heath v Portlaoise A

O’Dempsey’s v St Paul’s v Mountmellick

Stradbally v Graiguecullen

Rosenallis v Park Ratheniska

Killeshin v Ballylinan

The Harps v St Joseph’s

Kilcavan v Castletown Slieve Bloom

Ballyroan Abbey v Clough Ballacolla

Portlaoise B v The Rock

Railyard v Timahoe

Clonaslee St Manman’s v Portlaoise C

Crettyard v Barrowhouse

St Fintan’s Gaels v Ballyfin

Arles-Kilcruise v Arles-Killeen

Spink v Annanough

Round 3 (Saturday, May 13th) All games begin at 10.30am

Barrowhouse v St Fintan’s Gaels

Castletown Slieve Bloom v Clonaslee St Manman’s v Annanough

Clough Ballacolla v The Harps v Spink

Mountmellick v Ballyfin v The Rock

Timahoe v St Joseph’s v Rosenallis

Graiguecullen v Ballyroan Abbey v O’Dempsey’s

Portlaoise C v Arles-Kilcruise v Crettyard

Park Ratheniska v Arles-Killeen v Kilcavan

Stradbally v Ballylinan v Portarlington

Portlaoise B v Railyard v Killeshin

The Heath v St Paul’s v Portlaoise A

Round 4 (Friday, May 26th) All games begin at 6.30pm

St Paul’s v Rosenallis

Portlaoise A v Kilcavan

St Joseph’s v Ballylinan

Ballyfin v Castletown Slieve Bloom

Clonaslee St Manman’s v Clough Ballacolla

O’Dempsey’s v Annanough

The Rock v Stradbally

Timahoe v Graiguecullen

Portarlington v Park Ratheniska

Killeshin v The Heath

Arles-Killeen v Mountmellick

Portlaoise C v Spink

Railyard v Crettyard

Arles-Kilcruise v Barrowhouse

Ballyroan Abbey v The Harps

St Fintan’s Gaels v Portlaoise B

Round 5 (Saturday, 10th June) All games begin at 10.30am

Barrowhouse v Railyard v Portlaoise C

Crettyard v Stradbally v Clonaslee St Manman’s

Ballylinan v Portlaoise A v Arles-Kilcruise

Castletown Slieve Bloom v Killeshin v St Paul’s

Clough Ballacolla v Timahoe v St Fintan’s Gaels

Kilcavan v The Rock v Ballyroan Abbey

Mountmellick v The Harps v Portlaoise B

Park Ratheniska v St Joseph’s v O’Dempsey’s

Rosenallis v Ballyfin v Portarlington

Graiguecullen v Annanough v Arles-Killeen

The Heath v Spink

Under-10 O’Moore Park Experience Night (Monday, June 12th)

TBC          O’Dempsey’s v Ballyfin

TBC          Arles-Kilcruise v Spink

TBC          Rosenallis v The Harps

TBC          The Rock v The Heath

TBC          Timahoe v Clough Ballacolla

TBC          Clonaslee St Manman’s v Barrowhouse

TBC          Ballylinan v Ballyroan Abbey

TBC          Castletown Slieve Bloom v Park Ratheniska

TBC          St Fintan’s Gaels v Annanough

TBC          Killeshin v Kilcavan

TBC          Mountmellick v Arles-Killeen

TBC          Railyard v Portlaoise B

TBC          Portarlington v St Joseph’s

TBC          Stradbally v St Paul’s

TBC          Portlaoise A v Graiguecullen

TBC          Portlaoise C v Crettyard

Round 6 (Friday, June 23rd) All games begin at 6.30pm

Stradbally v St Joseph’s

St Paul’s v Graiguecullen

Spink v St Fintan’s Gaels

Killeshin v Ballyroan Abbey

Annanough v Mountmellick

Clonaslee St Manman’s v The Rock

Ballyfin v O’Dempsey’s

The Harps v Park Ratheniska

Portarlington v Kilcavan

Ballylinan v The Heath

Portlaoise B v Crettyard

Arles-Killeen v Timahoe

Railyard v Arles-Kilcruise

Clough Ballacolla v Portlaoise C

Portlaoise A v Rosenallis

Castletown Slieve Bloom v Barrowhouse

Round 7 (Saturday, July 8th) All games begin at 10.30am

O’Dempsey’s v Railyard v Kilcavan

St Joseph’s v Graiguecullen v St Paul’s

Timahoe v The Harps v Arles-Kilcruise

Rosenallis v Clonaslee St Manman’s v Castletown Slieve Bloom

The Rock v The Heath v Portlaoise B

Park Ratheniska v Killeshin v Mountmellick

Annanough v Arles-Killeen v Ballyfin

Barrowhouse v Ballylinan v Clough Ballacolla

Ballyroan Abbey v Stradbally v Portarlington

Crettyard v Spink v Portlaoise A

Portlaoise C v St Fintan’s Gaels

Blitz in the Laois GAA Training Centre (Saturday, July 15th)

9.30am: Portlaoise C, Clough Ballacolla, Spink, Crettyard, St Fintan’s Gaels, Clonaslee St Manman’s, Arles-Kilcruise, Castletown Slieve Bloom

11.45am: Arles-Killeen, Ballyfin, Barrowhouse, Portlaoise B, Timahoe, Mountmellick, Kilcavan, Annanough, St Paul’s, Rosenallis

2pm: The Rock, The Harps, Portarlington, O’Dempsey’s, Park Ratheniska, Ballyroan Abbey, Rosenallis

4.15pm: The Heath, Stradbally, Portlaoise A, Killeshin, Ballyroan Abbey, Graiguecullen, St Joseph’s, Ballylinan

Round 8 (Friday, July 21st) All games begin at 6.30pm

St Paul’s v Ballylinan

Mountmellick v Castletown Slieve Bloom

Arles-Kilcruise v Spink

Kilcavan v The Heath

Stradbally v Arles-Killeen

Ballyfin v Portlaoise B

Portlaoise A v Ballyroan Abbey

St Fintan’s Gaels v Clonaslee St Manman’s

Graiguecullen v Portarlington

Rosenallis v Park Ratheniska

Clough Ballacolla v Killeshin

The Harps v Railyard

Timahoe v St Joseph’s

Portlaoise C v Annanough

The Rock v Crettyard

O’Dempsey’s v Barrowhouse

Round 9 (Saturday, 19th August) All games begin at 10.30am

Graiguecullen v The Heath v Park Ratheniska

Annanough v Killeshin v The Rock

Portarlington v O’Dempsey’s v Mountmellick

Barrowhouse v Stradbally v St Paul’s

Clonaslee St Manman’s v Portlaoise A v Timahoe

Spink v Arles-Killeen v Castletown Slieve Bloom

Ballyroan Abbey v Rosenallis v Clough Ballacolla

St Joseph’s v Kilcavan v Railyard

St Fintan’s Gaels v Ballylinan v The Harps

Portlaoise B v Arles-Kilcruise

Portlaoise C v Crettyard v Ballyfin

Round 10 (Friday, 1st September)  All games begin at 6.30pm

Arles-Kilcruise v Portlaoise C

Crettyard v St Fintan’s Gaels

Portlaoise A v Barrowhouse

Ballyinan v Annanough

Park Ratheniska v Mountmellick

Castletown Slieve Bloom v Ballyroan Abbey

Kilcavan v St Paul’s

Killeshin v Stradbally

Graiguecullen v Railyard

The Harps v Rosenallis

The Heath v Ballyfin

Arles-Killeen v St Joseph’s

Portlaoise B v Spink

Clough Ballacolla v Clonaslee St Manman’s

O’Dempsey’s v The Rock

Timahoe v Portarlington





CLUBS: Membership Online - New Service
Laois GAA Website by SportLomo